نوشته‌ها

۵ دلیل مانیتور کردن رتبه‌بندی‌های گوگل

۱. مانیتور رتبه‌بندی گوگل برای اندازه‌گیری موفقیت سئو :

از آنجایی که سئو کار پیچیده ای میباشد به همین علت باید فاکتورهای مختلفی را در آن در نظر گرفت به خصوص زمانی که با بازاریابی محتوا همراه باشد. در این خصوص است عوامل اجتماعی مانند افزایش و یا کاهش فالورها، لایک ها، به اشتراک گذاشتن مطالب و … تنها میتواند عملکرد کلی یک وب سایت را نشان دهد که در بیشتر موارد اندازه گیری آن برای موفقیت یا عدم موفقیت بسیار مشکل میباشد. حتی وجود بک لینک های متعدد برا ی سنجش موفقیت نیز کافی نیستند. به این منظور جهت بررسی تاثیر بیشتر سئو باید یک روندی را در نظر داشت و آن اطلاع از رنکینگ فعلی خود و رتبه بندی قبلی در گوگل میباشد. برای انجام این بررسی باید رتبه بندی سایت خود را در مراحل و بازه های زمانی مختلف اندازه گیری نمایید تا به طور دقیق متوجه شوید که چه روش های سئو در رتبه بندی سایت شما تاثیر بیشتری داشته و همچنین باعث بهبود رتبه شما در گوگل میگردد. به طور کلی مانیتورینگ کلمه کلیدی به ارزیابی و آنالیز بازاریابی آنلاین‌ شما کمک نموده و تغییرات در موقعیت فعلی و رتبه سایت خود را خواهید دید.

۲. یافتن مشتریانی که به آسانی جذب کسب و کار مورد نظر می‌شوند :

با دانستن کلمات کلیدی مرتبط میتوانید در بالاترین رتبه بندی قرار گیرید. به خصوص کلمات کلیدی که شما را در صفحه اول و در ده مورد اول صفحات جستجو قرار میدهد. عدم اطلاع از رتبه مرتبط ترین کلمات کلیدی خود باعث کاهش ترافیک سایت شده و بنابراین روی فرآیند جذب مخاطب هدفمند (lead generation) و در نهایت فروش و درآمد شما تأثیر می‌گذارد. برای اطلاع از جایگاه خود کلمات کلیدی مهم را در نظر داشته باشید البته نه فقط برای کلمات کلیدی که سایت را در بالاترین موقعیت قرار میدهد، بلکه باید بدانید که چه کا اینکه چه کلمات کلیدی مناسبتر میباشند و با محصولات، خدمات و سایت شما ارتباط بیشتری دارند.مانیتور کلمات کلیدی کارآمدترین ابزار به منظور یافتن بهترین کلمات کلیدی میباشد که در نتیجه میتواند در بازاریابی هدف شما بیشترین تاثیر را داشته باشد. در یافتن کلمات کلیدی باید به کلمات کلیدی که بیشترین جستجو را دارند توجه بسیاری شود. زیرا که میخواهید با آن کلمات کلیدی دارای رتبه باشید. به منظور دنبال نمودن این کلمات کلیدی بسیار مهم است ایمیل های منظمی در مورد مهمترین کلمات کلیدی دریافت کرده و یا تغییرات را در بازه های زمانی بررسی و مانیتور کرده و سپس اقدام نمایید.

۳. تحقیق و مانیتور کلمه کلیدی :

یکی از مهمترین دلایل مانیتور کردن رتبه بندی در گوگل به دست آوردن مشتریانی است که به آسانی جذب کسب و کار شما میشوند(low-hanging Fruits). با مانیتور کردن کلمات کلیدی میتوانید مهمترین کلمات کلیدی که در رتبه بندی سایت شما تاثیرگذار میباشند را پیدا کنید. یافتن مشتریانی که به آسانی جذب کسب و کار شما میشوند فرصتی بسیار مناسب برای افزایش سرمایه است. به همین علت باید کلمات کلیدی مهم را بهبود بخشید تا بتوان در بالاترین صفحه نتایج موتور جستجو دست یافت.به این ترتیب با در نظر گرفتن مراحل لازم (لینک بیلدینگ و بازاریابی آنلاین) برای کلمات کلیدی مربوطه، میتوان کلمات کلیدی که در رتبه‌بندی شما مهم هستند افزایش داده و باعث ارتقای رتبه وبسایت خود شوید.

۴. دسته‌بندی کلمات کلیدی خود به دسته‌بندی‌های مختلف :

با دسته بندی مناسب کلمات کلیدی میتوانید آن ها را به چندین گروه تقسیم کرده و در نتیجه مانیتور کردن آن ها برای شما آسانتر خواهد بود.این دسته بندی باید بر اساس موضوع بندی، اهمیت و کیفیت باشد. در ادامه با اولویت بندی این گروه ها به آسانی میتوان به تحلیل تاثیر کلمات کلیدی بر روی رتبه بندی سایت خود پرداخت. گروهبندی مناسب کلمات کلیدی میتواند کمک شایانی در زمینه به کارگیری استراتژی های سئو نماید.تقسیم بندی کلمات کلیدی به گروه‌های خاص، باعث می‌شود که نتایج حاصل از فرایندهای مانیتورینگ شما به راحتی ارزیابی شود.

۵. ذخیره کردن زمان با استفاده از ابزارهای مانیتورینگ کلمات کلیدی :

با پیاده سازی ابزارهای مانیتورینگ کلمه کلیدی میتوانید زمان بیشتری برای آنالیز کلمه کلیدی داشته باشید و امور خود را بهینه سازی نمایید. همچنین برای کارشناسان سئو بررسی رنک کلمه کلیدی در گوگل امری ضروری است. در ادامه باید ابزاری خاص برای تسهیل در روند مانیتور رتبه بندی گوگل در نظر گرفت. با استفاده از ابزار مناسب مانیتورینگ کلمه کلیدی زمان کافی برای پیاده سازی بهترین استراتژی سئو برای بالا بردن رتبه سایت خود خواهید داشت. برای موفقیت در سئو ابتدا باید کلمات کلیدی مناسب را مانیتور و ردیابی نموده تا بتوانید مناسبترین استراتژی را پیاده سازی نمایید. ۵ مزیتی که نام برده شد تنها چکیده ای از دلایل نیاز به مانیتورینگ کلمات کلیدی بود که در نهایت به نفع استراتژی سئو شما بوده و در نهایت منجر به بهبود رتبه سایت و بازایابی آشد تنها گزیده‌ای از چرایی مانیتورینگ رتبه‌بندی گوگل شما بود که در دراز مدت به نفع تکنیک‌های سئوی شماست و نتیجه آن بهتر شدن رتبه‌بندی و استراتژی بازاریابی آنلاین شما خواهد بود.