نوشته‌ها

برند سازی – ضرورت های برند سازی

برندچیست و چرا برندسازی برای کسب و کار شما بسیار مهم است؟

 

برند سازی فراتر از یک لوگو و یا عنصر گرافیکی است. هنگامی که شما در مورد برند خود   فکر می کنید، شما قصد دارید واقعا در مورد تجربه تمام مشتریان تان فکر کنید … همه چیز از آرم تجاری یا لوگوی خود، وب سایتتان، تجربه رسانه های اجتماعی خود، روش شما در پاسخ به تلفن، نحوه درک مشتریان شما از کارکنان شماست.
هنگامی که شما به این تعاریف گسترده از برندسازی نگاه کنید، ممکن است فکر کردن راجع به اینکه چه پیچیدگی هایی در برندسازی وجود دارد کمی گیج کننده به نظر آید.
خلاصه، برند  شما درک مشتری ازشماست.این مهم است که از تجربیات مشتریان  با برند خود آگاه باشید و یک برنامه برای ایجاد تجربه های تجاری مطلوب داشته باشید که به آن نیاز دارید. یک برند خوب به تنهایی ساخته نمی شود  … بلکه به یک برنامه ریزی استراتژیک و سنجیده خوب نیازمند است. بسیاری از شرکت های کوچک و تازه تأسیس زمان کافی برای برندشان صرف نمی کنند و از تأثیر این موضوع بر کسب و کارشان غافلند.
بیایید  ۱۰ دلیلی که توجه به برندسازی را پر اهمیت می کند، بررسی نماییم:

-برندسازی شناخت را بهبود می بخشد

مردم تمایل دارند کارهای شان را با شرکت هایی که با آنها آشنا هستند انجام دهند. این آشنایی و شناخت به آنها اطمینان خاطر می دهد که در جای درستی دارند هزینه می کنند. اگر برند شما با نیازهای مشتری سازگار و شناخت آن آسان است، می تواند به مردم کمک کند احساس اطمینان بیشتری به خرید محصولات یا خدمات شما داشته باشند

برندتان به شما کمک میکند در رقابت متمایز باشید

در بازار جهانی امروز، بسیار مهم است که پیرو اکثریت نباشید. شما در حال رقابت در یک بازار محلی نیستید، سازمان شما در اقتصاد جهانی رقابت می کند. چگونه می توانید از هزاران یا میلیون ها سازمان های مشابه در سراسر جهان متمایز باشید؟

-برند شما  به مردم در مورد DNA کسب و کارتان اطلاعات میدهد !.

تجربه کامل برند شما، از عناصر بصری مانند لوگو و یا طریقه ای که تلفن های خود را پاسخ دهید، مشتری خود را در مورد نوع شرکتی که شما دارید مطلع می سازد.
آیا همه  این  ورودیها درست هستند؟

برندسازی صحیح انگیزه و جهت را برای کارکنانتان فراهم می کند.

یک استراتژی روشن در برندسازی به وضوح نیاز به موفقیت را  برای کارکنان فراهم می کند. به آنها می گوید چگونه عمل کنند، چگونه به نفع خود، و چگونه برای رسیدن به اهداف سازمان پیرو شوند.

-یک برند قوی بهترین معارفه است.

مردم دوست دارند با دیگران در مورد مارک های مورد علاقه شان صحبت کنند. مردم برند می پوشند،برند میخورند، برند گوش می دهند، و آنها به طور مداوم به دیگران در مورد مارک هایی که دوست دارند می گویند.
اما آن روی سکه، شما نمی توانید به کسی در مورد برندی که نمی توانید مارک آنرا به یاد داشته باشید بگویید. یک برند قوی برای تولید بازدید کننده (جنریت) و یا ترافیک بی اندازه ضروری است.

-یک برند قوی به مشتریان کمک می کند بدانند چه انتظاری داشته باشند.

یک برند که منسجم و روشن باشد ،به آسانی مشتری بیشتری خواهد داشت، چرا که آنها دقیقا می دانند که چه انتظار دارند و هر زمان آنها چه چیزی تجربه خواهند کرد.

-برند شما معرفی کننده ی شماست و وعده های شمارا به مشتری نشان می دهد.

این مهم است که به یاد داشته باشید که برند شما نشان دهنده شماست.. شما برند هستید، کارکنان شما برند هستند، ابزارهای بازاریابی شما برند هستند  ،چه  چیزی که آنها در مورد شما می گویند، و چه چیزی  که شما به مشتری ارائه (وعده) می دهید ؟

علاوه بر آن یک برندقوی وعده ای را در ذهن مشتری تداعی می کند، وعده ای که مشتری با آن دید و اطمینان به آن از خدمات بیزینس شما استفاده می کند.

-برند شما کمک می کند تا شفاف و متمرکز باقی بمانید.

خیلی محتمل است که بدون داشتن راهنما سریع ایده های خود را عوض کنید … خیلی طولانی نمی شود که یک مسیر متفاوت از اهداف یا برنامه های اصلی خود در پیش بگیرید. داشتن یک استراتژی روشن در برندسازی به شما کمک میکند با تمرکز بر ماموریت و چشم انداز خود  به عنوان یک سازمان باقی بمانید. برندتان به شما کمک می کند استراتژیک پیش بروید و تلاش های بازاریابی خود را با صرفه جویی در زمان و پول هدایت کنید.

-برند شما کمک میکند با مشتریان خود ارتباط عاطفی برقرار کنید.

یک برند خوب با مردم در سطح عاطفی خوبی ارتباط برقرار می کند، آنها احساس خوبی دارند زمانی که از یک برند خوب خرید می کنند. خرید کردن یک تجربه عاطفی هست و داشتن یک برند قوی کمک می کند تا مردم علاوه بر خاطری آسوده احساس خوبی داشته باشند در استفاده از خدمات شرکت یک برند خوب.

-یک برندسازی قوی ارزش کسب و کار را فراهم می کند.

داشتن یک برند قوی ارزش سازمان شما را فراتر از دارایی های فیزیکی ارائه می کند. در مورد کالاهایی  که شما از (کوکا کولا، wrangler، اپل، فورد، شرکت Chick-Fil-A، QuikTrip) می خرید … فکر می کنید این شرکت ها واقعا ارزش تجهیزات، محصولات خود، انبارهای خود، و یا کارخانه را دارند؟ نه، این شرکت ها ارزش فراتری از دارایی های فیزیکی خود دارند … برند شان یک ارزش است که تا کنون ارزش خود را بیش از ارزش فیزیکی خلق کرده است.

-جمع بندی نهایی

بهترین برند از روی یک ایده قوی ساخته شده … یک ایده که شما و کارکنان خود می توانید داشته باشید، می توانید انجام دهید، و می توانید  ارائه دهید  . برند شما باید  نفوذ و قدرت سازمانتان رانمایش دهد. هنگامی که سازمان شما در برندسازی روشن است و می توانید نتیجه فوق العاده ای را ببینید فراموش نکنید که پایه های برند شما وفاداری مشتریانتان هستند.

اگر شما در برندسازی خود از ایجاد استراتژی برند اولیه خود تا عناصربصری شناخته شده، نیاز به راهنمایی دارید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید… ما دوست داریم به شما در داستان برندسازی و روش های موثر برای شناخت بهتر برندتان کمک کنیم !