خروج از پنالتی گوگل

دلیل اسپم شدن شما در وبسمتر تولز اعلام شده و بایستی در جهت رفع آن اقدام نمایید و پس از اقداماتی جهت رفع مشکلاتی که موجب جریمه شده است، این مورد را به گوگل اطلاع دهید.

ابزارهای چک کننده پنالتی گوگل

 • com/serp/sandbox_checker

یکی از ابزار های چک کننده پنالتی گوگل می باشد که مشخص می کند که آیا دامین مورد نظر در پنالتی است یا خیر همچنین وجود آن در سندباکس را نیز مشخص می نماید. که این یکی از ابزار هایی است که در خروج از پنالتی گوگل موثر می باشد.

سندباکس چیست؟
سندباکس بخشی از سرور های گوگل می باشد که طراحی وب سایت تازه تاسیس تا زمان تایید از طرف گوگل، حدود ۶ ماه در سندباکس گوگل قرار خواهند گرفت. در صوتی که اقدام به تولید محتوای منحصر بفرد و بهینه سازی وب سایت با روش های اصولی نمایید، می توانید این زمان را کاهش دهید.

پیشگیری خروج از پنالتی گوگل

جهت پیشگیری از پنالتی گوگل می توانید از ابزار های زیر استفاده نمایید.

 • گوگل وبمستر تولز Google Webmaster Tools

در قسمت Traffic لینک های ورودی خود را بررسی نمایید و لینک های کم ارزش و ضعیف را No Follow کنید.

 • Google Disavow Links Tool

حذف تمامی لینک های نامعتبر بصورت دستی امکان پذیر نمی باشد. برای این کار از این ابزار رایگان استفاده می کنیم.

نحوه خروج از پنالتی گوگل

گاهی اوقات یک اشتباه ساده، موجب جریمه شدن وب سایت می شود و گاهی عمدا اقدام به استفاده از سئو کلاه سیاه نموده و این اتفاق خواهد افتاد.نحوه خروج از پنالتی گوگل بشرح زیر می باشد:

 1. در صورت اسپم شدن سایت، اقدامات لازم در جهت بهینه سازی وب سایت با استفاده از سئو کلاه سفید را انجام داده و سپس درخواست تجدید نظر را به گوگل ارسال نمایید.
 2. مشکلاتی که در وب سایت، در نتیجه بروز رسانی الگوریتم گوگل یافت شده است را به بهترین شکل ممکن حل نمایید.
 3. پاسخ و بررسی تجدید نظر ارسال شده از طرف گوگل زمان بر خواهد بود.
 4. در صورتی که پیغامی مبنی بر اینکه گوگل هیچگونه مشکلی را در وب سایت شما نمی بیند، دریافت نمودید، این یعنی خروج از پنالتی گوگل.

جبران پنالتی گوگل (Google Penalty Recovery)

جهت جبران پنالتی گوگل و خروج از پنالتی گوگل ابتدا باید علت تنزل رتبه خود را یافته و در جهت رفع آن ها اقدامات لازم را بعمل آورید.

 • بررسی فایل txt

این فایل به موتور های جستجو گر نشان می دهد که از کدام صفحات چشم پوشی کنند. ممکن است به اشتباه موجب چشم پوشی از تمام صفحات سایت توسط موتور های جستجوگر شود. و این مساله موجب عدم ایندکس شدن صفحات وب سایت خواهد شد.

جهت اطلاع از وضعیت خود در تولبار گوگل insite:yourdomain.ir or .com or … تایپ نمایید و نگاهی به نتیجه نمایش داده شده توسط گوگل بیاندازید.

 • بک لینک های شسته را یافته و درست کنید.

بک لینک هایی که از وب سایت های دیگری به سایت شما می آیند، بعنوان یک رای مثبت توسط گوگل شناخته می شوند. خرابی بک لینک ها، موجب امتیاز منفی شده و در بهینه سازی وب سایت و همچنین برای خروج از پنالتی گوگل اثر منفی خواهد داشت. جهت پیدا کردن لینک های شکسته از Screaming Frog و Open Site Explorer استفاده نمایید.

نکته: گوگل از لینک های نامعتبر و تصنعی متنفر است. بهترین روش جهت جذب رتبه در گوگل ، ارائه محتوای اورجینال برای کاربران می باشد.

 • محتوای کهنه

حتما حتما بروزرسانی ها را فراموش نکنید زیرا محتوای تازه و نو برای گوگل بسیار اهمیت دارد.

 1. عدم استفاده از سئو کلاه سیاه
 2. عدم استفاده از محتوای تکراری
 3. فعالیت در شبکه های اجتماعی بخصوص گوگل پلاس جهت بهینه سازی وب سایت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *