چک لیست های اولیه سئو

۱٫مخاطب خود را بیابید قبل از راه اندازی هر سایت اول امکانات و مخاطب خود را بسنجید بهترین کار برای این مورد گشتن به دنبال کلمات کلیدی میباشد و سپس بررسی و انالیز حرفه ای وب سایت های رقیب یا مشابه که ببینید درصد استفاده از ان کلمات در ان وب سایت ها چگونه است و مخاطب این وب سایت ها را چه گروهی تشکیل میدهند.

۲٫سایت خود را از همان اول برای موتور های جست و جو friendly کنید وقتی سایت راه اندازی شد سعی کنید در قدم اول برای سایت خود متاتگ های مهم را تعریف کنید این اولین قدم در سئوسازی هر سایت میباشد سپس بر اساس فاکتورهای به روز موتور های جست و جو سایت خود را بهینه کنید به طور مثال امروزه برای گوگل یکی از مهم ترین مسائل ولید بودن قالب هست پس اول قالب خود را تا جایی که میتوانید ولید کنید سپس به دنبال موارد دیگر بروید.

۳٫مطالب مفید که برای کاربران مفید هست بنویسید در این بخش خود را از مکان مدیر وب سایت خارج کنید و با کمی جا به جایی در مقام بازدید کننده قرار بگیرید فکر کنید اگر شما بازدید کننده بودید ایا این مقالات و بحث ها برای شما مفید بود؟ایا شما در موتور های جست و جو به دنبال همچنین موردی خواهید گشت یا منابع ساده تری برای یافتن این مقالات وجود دارد مثلا برای یک مقاله ی اشپزی اولین منبع تلویزیون میباشد سپس کتاب های موجود و شاید در مقام بعدی اینترنت پس فکر کنید ببینید مطلب شما مفید هست یا نه؟

۴٫لینک سازی کنید این بخش یکی از مهم ترین موارد سئو میباشد که با تغییر فاکتورهای موتورهای جست و جو باز هم یکی از اساسی ترین و پیچیده ترین موارد سئو میباشد در این بخش دقت خیلی مهم هست و مطلب به قدری مهم هست که در چند خط نمیتوان توضیح داد فقط در همین اندازه در این مقاله میتوان گفت که در صورت لینک سازی درست شما چندین قدم از رقبا و سایت های مشابه جلو هستید.

۵٫صبور باشید چیزی که خیلی کم در مدیران وب سایت ها پیدا میشود صبور بودن هست.سئو سازی یک امر زمانبر هست و نیازمند صبر و حوصله ی زیاد میباشد هیچ سایتی نمیتواند در عرض یک ماه پیشرفت کند هیچ کس نمیتواند به شما قول بهترین ها را در کمتر از ۲ ماه بدهد پس صبور باشد به کارهایی که خودتان کرده اید یا کسی برایتان در مورد سئو انجام داده است اعتماد داشته باشید و روند کاری درست و بهینه خود را ادامه دهید پیشرفت شما به زودی نمایان خواهد شد.

۶٫مدیر باشید سایت برای بازدید کننده ساخته نمیشود یا حتی برای موتور جست و جو این بزرگترین اشتباه بیش تر مدیران میباشد سایت در مقام اول برای شما ساخته میشود اگر شما سایت ساختید و مقدار زیادی هزینه ی سئو کردید و منتظر بازدید کننده شدید بدون هیچ کاری شما در اغاز کار قدم اول را با شکست برداشته اید پیشنهاد من همیشه به دوستان خودم این بوده است که سایت بسازید و به کار خود ادامه دهید تا بازدید کننده ی ثابت پیدا کنید سپس به سمت موارد جانبی بروید.

یک CMS چه امکاناتی دارد؟

یک CMS چه امکاناتی دارد؟

طیف وسیعی از امکانات مدیریت محتوا در CMS های مختلف وجود دارد.

اکثر CMS ها در نسخه های مختلف و با قابلیت های متفاوت به بازار عرضه می شوند. البته قابلیت به روز کردن اطلاعات در همه مشترک است اما قابلیت ویژه دیگری دارند که با قیمت های مختلف به شما پیشنهاد می شود. برخی از این قابلیت ها عبارتند از:

۱- مدیریت اطلاعات فرستاده شده توسط کاربران و تأیید اطلاعات

۲- چند زبانه بودن

۳- ایجاد نقشه سایت داینامیک

۴- امکان ایجاد تجارت الکترونیک یا فروشگاه مجازی

۵- ایجاد فرم برای دریافت اطلاعات کاربران

۶- بهینه سازی تصاویر آپلود شده

۷- ایجاد و به روز کردن متا تگ ها

۸- امکان جست و جو در مطالب سایت

۹- امنیت بیشتر

۱۰- گزارش آمار بازدید از صفحات

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

با طراحی سایت فروشگاهی محدودیت در تجارت را زیر پا بگذارید.

داد و ستد و عرضه کالا و خدمات از عصر حجر! با مبادله پایاپای کالاها آغاز شد و تاکنون روند تکاملی گسترده­ای به خود دیده است. ابزار­ها و تکنولوژی نوین عصر جدید تمام ارکان زندگی انسان­ها را تحت تاثیرخود قرار داده و معاملات و ارائه کالا و خدمات از شکل سنتی چهره به چهره به سمت تجارت الکترونیک و فروشگاه­های مجازی سوق پیدا کرده است. در این میان یکی از مهمترین مصادیق تجارت الکترونیک فروشگاه­های اینترنتی و تجارت آنلاین است. مزیت­های بی­شمار طراحی سایت فروشگاهی سبب شده بیشترین میزان انواع طراحی سایت به طراحی سایت فروشگاهی اختصاص ­یابد.

طراحی سایت فروشگاهی مزایای در خور توجه و غیرقابل چشم­پوشی دارد که از جمله آن­ها:

حذف هزینه­های گزاف تبلیغات سنتی را به دنبال داشته و از هدر رفت کاغذ و آلودگی محیط زیست جلوگیری می­کند.

با طراحی سایت فروشگاهی شما با هر نوع از کسب و کار، خرد و کلان می­توانید صاحب یک وب­سایت اینترنتی شوید.

انواع متعددی از محصولات را بدون محدودیت در فضا و مکان در معرض دید خیل کثیری از کاربران اینترنت قرار دهید.

با طراحی سایت فروشگاهی و عرضه محصولات با کیفیت می­توانید مرزهای جغرافیایی را درنوردیده، کالا و خدمات خود را جهانی کنید.

با حذف واسطه میان تولید کننده و مشتری امکان ارتباط مستقیم با مشتریان و آگاهی از نظرات و پیشنهادات آن­ها را داشته باشید.

امکان تسهیلات پرداخت غیر حضوری اعم از: پراخت در هنگام تحویل کالا، واریز نقدی به حساب و پرداخت از طریق درگاه بانکیرا در وب سایت فروشگاهی خود تعبیه کنید.

اصول یک طراحی سایت  فروشگاهی موفق:

خدمات و کالای قابل ارائه باید در دسته بندی­های منظم در لیست­ها و جداول مناسب قرارگیرد.

طراحی سایت فروشگاهی از لحاظ گرافیکی چشم­نواز و زیبا باشد و مشتری را در میان انبوه تبلیغات کالا و خدمات سردرگم نکرده در عین حال امکان بازدید از بیشترین میزان محصولات را داشته باشد

تسهیلات پرداخت به گونه­ای باشد که کمترین زمان ممکن صرف عملیات خرید و فروش گردد.

از آن­جا که امروزه بالغ بر ۷۰ درصد مراجعات به اینترنت از طریق موبایل یا تبلت صورت می­پذیرد. طراحی سایت فروشگاهی باید سازگار با انواع نمایشگرها بوده یا به قولی واکنش­گرا باشد

طراحی سایت واکنش­گرا علاوه بر اینکه  امکان بازدید بیشتر مشتریان از هر نقطه و مکانی را می­دهد. در بهبود رتبه و سئو سایت نقش به سزایی دارد.

طراحی سایت ارزان به چه قیمتی !

در فرهنگ عامه ما مثلی وجود دارد تحت این عنوان: هیچ ارزانی بی­دلیل نیست!

این ضرب مثل شاید مصداق عینی طراحی سایت ارزان در دنیای فناوری اطلاعات باشد! تبلیغات طراحی سایت رایگان و ارزان هر مخاطبی را برای داشتن یک وب سایت ارزان قیمت به وسوسه می­اندازد.

بیایید با نگاهی به چند و چون این نوع از طراحی سایت موضع­گیری روشنی در برابر آن داشته باشیم!

سه عامل مهمی که سبب اختلاف قیمت در طراحی سایت­ها است عبارتند از:

  • گرافیک و برنامه نویسی سایت
  • سرعت بارگذاری و قدرت سرور
  • امنیت سایت

معمولا طراحی سایت ارزان قیمت چند ساعتی بیشتر زمان نمی­برد! و به وسیله قالب­های آماده­ای صورت می­گیرد که کار برنامه نویسی و طراحی آن­ها از قبل انجام شده و در صورت سفارش مشتری قالب مربوطه را برای هر مشتری کپی و راه­اندازی می­کنند. بنابراین ده­ها مشتری از طراحی سایت یکسانی استفاده می­کنند که تنها از لحاظ محتوای متنی و عکس­ متفاوت هستند.

همچنین طراحی سایت ایستا از عواملی است که قیمت تمام شده را پایین­می­آورد. البته لازم به ذکر است که تمام وب سایت­های ارزان لزوما ایستا نیستند.

عامل دیگری که سبب طراحی سایت  با قیمت تمام شده و هزینه نگهداری پایین می­شود. استفاده از سرور به صورت اشتراکی با پهنای باند کم است. این موضوع تاثیرمستقیمی روی سرعت و ماندگاری وب سایت دارد.

در ادامه معایب بالا ممکن است شما  یک طراحی سایت ارزان را انتخاب کنید و بعدها متوجه شوید که در دام قالب­های هک شده و بدون امنیت گرفتار شده­اید

اصل اساسی یک وب سایت، پشتیبانی و پاسخگویی جایی است که طراحی سایت خود را به آن سپرده­اید در صورتی­که بسیاری از موارد تبلیغ ارزان بدون جا و مکان مشخص بوده و تنها با یک شماره کار خود را تبلیغ می­کنند

حال با ذکر موارد بالا اگر باز هم بر ارزان قیمت بودن مسر هستید حداقل کاری که می­توانید انجام دهید مراجعه به شرکت­های حرفه­ای و استفاده از قالب­ها­ی آماده معتبر است.

طراحی سایت ارزان !

اگر شما به دنبال کسب و کار با درآمد بالا هستید قطعا نیاز به معرفی شغل و خدمات خود دارید.
در دنیای الکترونیکی امروز اینترنت و فضای مجازی جایگاه ویژه ای در زندگی افراد پیدا کرده است و به جرائت می توان گفت نقش بسزایی دارد. بطوریکه همه ما روزانه بسیاری از کارهای خود را از طریق اینترنت که بخش اعظم آن از طریق گوشی های هوشمند پشتیبانی می شود انجام می دهیم.
مانند خرید و فروش و پیگیری اخبار، رزرو آنلاین و تبلیغات و…
امروزه تبلیغات نیز بصورت مجازی صورت می گیرد. بنابراین برای معرفی کسب و کار و خدمات خود نیاز به تبلیغات دارید. طراحی سایت متناسب با کسب و کار، این امکان را به شما می دهد که بطور اختصاصی در فضای مجازی شعبه داشته باشید و در سطح گسترده جهانی خدمات خود را معرفی کنید. امروزه طراحی سایت جزو ملزومات راه اندازی یک کسب و کار موفق است. و حتما در اینترنت جملاتی از قبیل طراحی سایت ارزان و طراحی سایت رایگان به چشمتان خورده است.

حال چرا طراحی سایت ارزان نه؟!
اگر نیاز به منحصر به فرد بودن طراحی سایت خود دارید قطعا این امکان توسط طراحی سایت ارزان فراهم نمی شود. زیرا قالب این نوع سایت ها در اینترنت بسیار دیده می شود. اکثر سیستم های ارائه دهنده طراحی سایت ارزان نام خود را در سایت شما می آورند که این به هیچ عنوان حرفه ای نیست و نیز شما قادر به ساخت تصویر نام تجاری خود نیستید.
در طراحی سایت باید دقت شود که اولین چیزی که مشتری از شما می بیند قطعا سایت شما است و اگر به اندازه کافی تاثیرگذار نباشد و یا طراحی سایت تکراری باشد احتمالا تبدیل به آخرین تصویری خواهد شد که از شما دیده می شود. هر سایت هدفی دارد که معمولا این هدف در حوزه تجارت فروش و خدمات کالاست و اگر شما از طریق سایت خود درآمدزایی نکنید کارآمد نخواهید بود.
ولی اگر فقط قصد معرفی خود به دنیای مجازی دارید یا کسب و کار معمولی دارید و صفحه ای فقط برای حضور آنلاین داشته و نمی خواهید از سایت کسب درآمد داشته باشید این گونه طراحی سایت ارزان مناسب است.
قطعا شرکتهای طراحی سایت حرفه ای تمام مسیر بازدیدکنندگان را بررسی و سعی بر مشتری شدن آنها دارند. پس اگر به دنبال دیده شدن اصولی هستید لازم است هزینه های آن را بپردازید!

برند سازی – ضرورت های برند سازی

برندچیست و چرا برندسازی برای کسب و کار شما بسیار مهم است؟

 

برند سازی فراتر از یک لوگو و یا عنصر گرافیکی است. هنگامی که شما در مورد برند خود   فکر می کنید، شما قصد دارید واقعا در مورد تجربه تمام مشتریان تان فکر کنید … همه چیز از آرم تجاری یا لوگوی خود، وب سایتتان، تجربه رسانه های اجتماعی خود، روش شما در پاسخ به تلفن، نحوه درک مشتریان شما از کارکنان شماست.
هنگامی که شما به این تعاریف گسترده از برندسازی نگاه کنید، ممکن است فکر کردن راجع به اینکه چه پیچیدگی هایی در برندسازی وجود دارد کمی گیج کننده به نظر آید.
خلاصه، برند  شما درک مشتری ازشماست.این مهم است که از تجربیات مشتریان  با برند خود آگاه باشید و یک برنامه برای ایجاد تجربه های تجاری مطلوب داشته باشید که به آن نیاز دارید. یک برند خوب به تنهایی ساخته نمی شود  … بلکه به یک برنامه ریزی استراتژیک و سنجیده خوب نیازمند است. بسیاری از شرکت های کوچک و تازه تأسیس زمان کافی برای برندشان صرف نمی کنند و از تأثیر این موضوع بر کسب و کارشان غافلند.
بیایید  ۱۰ دلیلی که توجه به برندسازی را پر اهمیت می کند، بررسی نماییم:

-برندسازی شناخت را بهبود می بخشد

مردم تمایل دارند کارهای شان را با شرکت هایی که با آنها آشنا هستند انجام دهند. این آشنایی و شناخت به آنها اطمینان خاطر می دهد که در جای درستی دارند هزینه می کنند. اگر برند شما با نیازهای مشتری سازگار و شناخت آن آسان است، می تواند به مردم کمک کند احساس اطمینان بیشتری به خرید محصولات یا خدمات شما داشته باشند

برندتان به شما کمک میکند در رقابت متمایز باشید

در بازار جهانی امروز، بسیار مهم است که پیرو اکثریت نباشید. شما در حال رقابت در یک بازار محلی نیستید، سازمان شما در اقتصاد جهانی رقابت می کند. چگونه می توانید از هزاران یا میلیون ها سازمان های مشابه در سراسر جهان متمایز باشید؟

-برند شما  به مردم در مورد DNA کسب و کارتان اطلاعات میدهد !.

تجربه کامل برند شما، از عناصر بصری مانند لوگو و یا طریقه ای که تلفن های خود را پاسخ دهید، مشتری خود را در مورد نوع شرکتی که شما دارید مطلع می سازد.
آیا همه  این  ورودیها درست هستند؟

برندسازی صحیح انگیزه و جهت را برای کارکنانتان فراهم می کند.

یک استراتژی روشن در برندسازی به وضوح نیاز به موفقیت را  برای کارکنان فراهم می کند. به آنها می گوید چگونه عمل کنند، چگونه به نفع خود، و چگونه برای رسیدن به اهداف سازمان پیرو شوند.

-یک برند قوی بهترین معارفه است.

مردم دوست دارند با دیگران در مورد مارک های مورد علاقه شان صحبت کنند. مردم برند می پوشند،برند میخورند، برند گوش می دهند، و آنها به طور مداوم به دیگران در مورد مارک هایی که دوست دارند می گویند.
اما آن روی سکه، شما نمی توانید به کسی در مورد برندی که نمی توانید مارک آنرا به یاد داشته باشید بگویید. یک برند قوی برای تولید بازدید کننده (جنریت) و یا ترافیک بی اندازه ضروری است.

-یک برند قوی به مشتریان کمک می کند بدانند چه انتظاری داشته باشند.

یک برند که منسجم و روشن باشد ،به آسانی مشتری بیشتری خواهد داشت، چرا که آنها دقیقا می دانند که چه انتظار دارند و هر زمان آنها چه چیزی تجربه خواهند کرد.

-برند شما معرفی کننده ی شماست و وعده های شمارا به مشتری نشان می دهد.

این مهم است که به یاد داشته باشید که برند شما نشان دهنده شماست.. شما برند هستید، کارکنان شما برند هستند، ابزارهای بازاریابی شما برند هستند  ،چه  چیزی که آنها در مورد شما می گویند، و چه چیزی  که شما به مشتری ارائه (وعده) می دهید ؟

علاوه بر آن یک برندقوی وعده ای را در ذهن مشتری تداعی می کند، وعده ای که مشتری با آن دید و اطمینان به آن از خدمات بیزینس شما استفاده می کند.

-برند شما کمک می کند تا شفاف و متمرکز باقی بمانید.

خیلی محتمل است که بدون داشتن راهنما سریع ایده های خود را عوض کنید … خیلی طولانی نمی شود که یک مسیر متفاوت از اهداف یا برنامه های اصلی خود در پیش بگیرید. داشتن یک استراتژی روشن در برندسازی به شما کمک میکند با تمرکز بر ماموریت و چشم انداز خود  به عنوان یک سازمان باقی بمانید. برندتان به شما کمک می کند استراتژیک پیش بروید و تلاش های بازاریابی خود را با صرفه جویی در زمان و پول هدایت کنید.

-برند شما کمک میکند با مشتریان خود ارتباط عاطفی برقرار کنید.

یک برند خوب با مردم در سطح عاطفی خوبی ارتباط برقرار می کند، آنها احساس خوبی دارند زمانی که از یک برند خوب خرید می کنند. خرید کردن یک تجربه عاطفی هست و داشتن یک برند قوی کمک می کند تا مردم علاوه بر خاطری آسوده احساس خوبی داشته باشند در استفاده از خدمات شرکت یک برند خوب.

-یک برندسازی قوی ارزش کسب و کار را فراهم می کند.

داشتن یک برند قوی ارزش سازمان شما را فراتر از دارایی های فیزیکی ارائه می کند. در مورد کالاهایی  که شما از (کوکا کولا، wrangler، اپل، فورد، شرکت Chick-Fil-A، QuikTrip) می خرید … فکر می کنید این شرکت ها واقعا ارزش تجهیزات، محصولات خود، انبارهای خود، و یا کارخانه را دارند؟ نه، این شرکت ها ارزش فراتری از دارایی های فیزیکی خود دارند … برند شان یک ارزش است که تا کنون ارزش خود را بیش از ارزش فیزیکی خلق کرده است.

-جمع بندی نهایی

بهترین برند از روی یک ایده قوی ساخته شده … یک ایده که شما و کارکنان خود می توانید داشته باشید، می توانید انجام دهید، و می توانید  ارائه دهید  . برند شما باید  نفوذ و قدرت سازمانتان رانمایش دهد. هنگامی که سازمان شما در برندسازی روشن است و می توانید نتیجه فوق العاده ای را ببینید فراموش نکنید که پایه های برند شما وفاداری مشتریانتان هستند.

اگر شما در برندسازی خود از ایجاد استراتژی برند اولیه خود تا عناصربصری شناخته شده، نیاز به راهنمایی دارید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید… ما دوست داریم به شما در داستان برندسازی و روش های موثر برای شناخت بهتر برندتان کمک کنیم !

سئو چیست

سئو یا SEO مخفف کلمات Search Engine Optimization  به معنی بهینه سازی موتور جستجو می باشد. ممکن است شما با عبارت های مختلفی چون ارتقا رتبه سایت در موتورهای جستجو، بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو، سئو سایت، سئو و بهینه سازی سایت و… رو به رو شده باشید که باید بگوییم همه این واژگان یک هدف مشترک را دنبال می کنند.
اگر بخواهیم مفهوم seo را خیلی ساده برای شما توضیح بدهیم بهتر است با هم به یک مثال توجه کنیم.
فرض کنید شما صاحب یک کسب و کار اینترنتی و یا مدیر یک شرکت هستید که نیاز دارد در دنیای وب و خارج از محدوده جغرافیایی خود شناخته شود، شاید هم شما یک چهره معروف باشید که نیاز دارد آثار خود را بهتر برای مخاطبانش معرفی کند، یا یک شخصیت ایده پرداز که با خلاقیت قصد دارد یک کسب و کار نو را راه اندازی کند و یا … در تمام موارد بالا شما نیاز دارید که بهترین مخاطبان خود را پیدا کنید و با استفاده از پتانسیل کاربران هدف خود به موفقیت مورد نظرتان دست بیابید. اما راهکار چیست؟ چگونه کاربرانی که به خدمات شما نیاز دارند، وب سایت شما را پیدانمایند؟ چگونه شما می توانید در نتایج جستجوی کاربران در موتورهای جستجو نظیر گوگل در صفحه اول نتایج سرچ دیده شوید؟ چاره چیست؟
سئو دقیقا نیاز شما است، داشتن یک سایت زیبا، خلاقانه و با امکانات عالی به تنهایی کافی نیست، شما باید بتوانید به درستی پاسخ گوی نیاز کاربران باشید، شاید در نگاه اول سئو، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به نظر بیاید اما هدف از سئو سایت در نهایت کاربر می باشد.
برخی به غلط فکر می کنن سئو فریب موتور جستجو برای بهتر دیده شدن سایت شما می باشد ولی این طور نیست، سئو سایت مجموعه ترفند هایی است که به موتور های جستجو مثل گوگل کمک می کند تا بهترین و مناسب ترین نتایج را به کاربران نمایش دهد. زیرا بهینه سازی سایت شامل مباحث گسترده و پیچیده ای است و برای اینکه یک سایت بهینه شده داشته باشیم، باید فاکتور های بسیاری نظیر بررسی فاکتور هایی در ساختار سایت شما، لینک سازی مناسب، تولید محتوای مفید و بهینه مرتبط با هدف شما و.. را رعایت نماییم. ما به شما کمک خواهیم کرد تا علاوه بر سئو و بهینه سازی سایت خود و جذب کاربران، مخاطبان وفادار را برای رسیدن به هدف خود در کنارتان داشته باشید.

کدام یک در سئو سایت مهم تر است؟ کاربر یا موتور جستجو؟

باید این نکته را متذکر شویم که مفهوم سئو سایت فقط ویژه موتور جستجو نیست زیرا هدف موتور های جستجو ارائه بهترین و بهینه ترین نتیجه به کاربران می باشد و در سال های اخیر شاهد این مساله بوده ایم که روز به روز موتور های جستجو در الگوریتم های جستجوی خود  بیشتر تلاش می کنند تا از دید انسان به محتوای موجود در وب نگاه کنند و نتایج مفید تری را ارائه دهند، نتایجی که بهترین پاسخ را به کاربر نمایش دهد. از همین روی می بینیم که هر روز سیاست های گوگل به انتظارات کاربران نزدیک و نزدیک تر می شود.

دلیل اهمیت سئو چیست؟

اکثر کاربران اینترنتی، صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا میکنند، از اینرو سئو مناسب کلید شما برای رسیدن به بازدید
بیشتر است. علاوه براین موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار میدهند که آنها بدنبالش هستند به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان
اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت و این امر ارزش سئو را دوچندان خواهد کرد.
کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو اهمیت ویژه ای دارند، تجربه نشان داده است که جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل میتواند موفقیت هر وب سایتی را تضمین کند، بازدید بدست آمده از روش سئو بر هر نوع تبلیغ برتری  داشته و هزینه کمتری را در دراز مدت نیز به شما تحمیل خواهد کرد، زیرا هزینه برای تبلیغات امری همیشگی است و شما باید مدام برند خود را در ذهن مخاطب تداعی کنید ولی با سئو سایت خود می توانید در دراز مدت با هزینه های مناسب تر نتایج با کیفیت تری را به دست آورید علاوه بر اینکه دیده شدن در نتایج اول گوگل به خودی خود بهترین تبلیغ می تواند باشد.

چرا موتورهای جستجو نیاز به سئو دارند؟

گوگل موتوری هوشمند است ولی هنوز نیاز به کمک کاربران دارد، آنها همیشه در تلاشند تا نتایج بهتری را به کاربران اینترنتی ارائه دهند با این حال محدودیت هایی
در این مسیر وجود دارد که نیاز به سئو سایت را ایجاد میکند. سئو اشتباه میتواند شما را از دید کاربران پنهان کرده و تمام تلاش تان را هدر دهد، در نتیجه رقبای شما با محتوایی ضعیف تر بازدید و محبوبیت بیشتری داشته باشند.

سئو کلاه سیاه و کلاه سفید چیست؟

نمی توان این واقعیت را کتمان نمود که موتورهای جستجو نظیر گوگل با ضعف هایی همراه هستند، مخصوصا این مساله در وب فارسی نمود بیشتری نیز پیدا می کند. هنگامی که شما از روش ها و تکنیک های سئو به صورت اصولی و با هدف رضایت مندی مشتریان استفاده می کنید و بخشی از هدف شما راهنمایی درست و اصولی موتور جستجو هست درواقع شما از سئو کلاه سفید استفاده کردید و مطابق با قوانین سئو پیش رفتید اما در بعضی موارد متخصصین سئو برای رسیدن سریع تر به نتیجه مطلوب سعی می کنند تا از نقاط ضعف موتور جستجو استفاده کرده و موقعیت خود در نتایج را با فریب موتور جستجو ارتقا دهند، شاید این گونه روش های سئو که به سئو کلاه سیاه معروف است در کوتاه مدت مطلوب واقع شود اما از آنجایی که موتور های جستجو در حال رشد هستند و تلاش بر اصلاح نقاط ضعف خود دارند با رفع مشکلات آنها ممکن است آسیب جدی به سئو سایت شما وارد شود و در بعضی از موارد در نهایت جریمه های گوگل سهم شما باشد. برای مثال می توانیم استفاده اسپموار و غیر اصولی از بک لینک را عنوان کرد که زمانی نتایج خیلی خیلی مطلوب را در بر داشت ولی امروز بسیاری از سایت هایی که از این روش استفاده کرده اند،  دچار مشکل شده اند.

چنانچه با سوالاتی مواجه شدید که تیم ما می تواند در یافتن پاسخ آنها به شما کمک کند لطفا سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

۵ دلیل مانیتور کردن رتبه‌بندی‌های گوگل

۱. مانیتور رتبه‌بندی گوگل برای اندازه‌گیری موفقیت سئو :

از آنجایی که سئو کار پیچیده ای میباشد به همین علت باید فاکتورهای مختلفی را در آن در نظر گرفت به خصوص زمانی که با بازاریابی محتوا همراه باشد. در این خصوص است عوامل اجتماعی مانند افزایش و یا کاهش فالورها، لایک ها، به اشتراک گذاشتن مطالب و … تنها میتواند عملکرد کلی یک وب سایت را نشان دهد که در بیشتر موارد اندازه گیری آن برای موفقیت یا عدم موفقیت بسیار مشکل میباشد. حتی وجود بک لینک های متعدد برا ی سنجش موفقیت نیز کافی نیستند. به این منظور جهت بررسی تاثیر بیشتر سئو باید یک روندی را در نظر داشت و آن اطلاع از رنکینگ فعلی خود و رتبه بندی قبلی در گوگل میباشد. برای انجام این بررسی باید رتبه بندی سایت خود را در مراحل و بازه های زمانی مختلف اندازه گیری نمایید تا به طور دقیق متوجه شوید که چه روش های سئو در رتبه بندی سایت شما تاثیر بیشتری داشته و همچنین باعث بهبود رتبه شما در گوگل میگردد. به طور کلی مانیتورینگ کلمه کلیدی به ارزیابی و آنالیز بازاریابی آنلاین‌ شما کمک نموده و تغییرات در موقعیت فعلی و رتبه سایت خود را خواهید دید.

۲. یافتن مشتریانی که به آسانی جذب کسب و کار مورد نظر می‌شوند :

با دانستن کلمات کلیدی مرتبط میتوانید در بالاترین رتبه بندی قرار گیرید. به خصوص کلمات کلیدی که شما را در صفحه اول و در ده مورد اول صفحات جستجو قرار میدهد. عدم اطلاع از رتبه مرتبط ترین کلمات کلیدی خود باعث کاهش ترافیک سایت شده و بنابراین روی فرآیند جذب مخاطب هدفمند (lead generation) و در نهایت فروش و درآمد شما تأثیر می‌گذارد. برای اطلاع از جایگاه خود کلمات کلیدی مهم را در نظر داشته باشید البته نه فقط برای کلمات کلیدی که سایت را در بالاترین موقعیت قرار میدهد، بلکه باید بدانید که چه کا اینکه چه کلمات کلیدی مناسبتر میباشند و با محصولات، خدمات و سایت شما ارتباط بیشتری دارند.مانیتور کلمات کلیدی کارآمدترین ابزار به منظور یافتن بهترین کلمات کلیدی میباشد که در نتیجه میتواند در بازاریابی هدف شما بیشترین تاثیر را داشته باشد. در یافتن کلمات کلیدی باید به کلمات کلیدی که بیشترین جستجو را دارند توجه بسیاری شود. زیرا که میخواهید با آن کلمات کلیدی دارای رتبه باشید. به منظور دنبال نمودن این کلمات کلیدی بسیار مهم است ایمیل های منظمی در مورد مهمترین کلمات کلیدی دریافت کرده و یا تغییرات را در بازه های زمانی بررسی و مانیتور کرده و سپس اقدام نمایید.

۳. تحقیق و مانیتور کلمه کلیدی :

یکی از مهمترین دلایل مانیتور کردن رتبه بندی در گوگل به دست آوردن مشتریانی است که به آسانی جذب کسب و کار شما میشوند(low-hanging Fruits). با مانیتور کردن کلمات کلیدی میتوانید مهمترین کلمات کلیدی که در رتبه بندی سایت شما تاثیرگذار میباشند را پیدا کنید. یافتن مشتریانی که به آسانی جذب کسب و کار شما میشوند فرصتی بسیار مناسب برای افزایش سرمایه است. به همین علت باید کلمات کلیدی مهم را بهبود بخشید تا بتوان در بالاترین صفحه نتایج موتور جستجو دست یافت.به این ترتیب با در نظر گرفتن مراحل لازم (لینک بیلدینگ و بازاریابی آنلاین) برای کلمات کلیدی مربوطه، میتوان کلمات کلیدی که در رتبه‌بندی شما مهم هستند افزایش داده و باعث ارتقای رتبه وبسایت خود شوید.

۴. دسته‌بندی کلمات کلیدی خود به دسته‌بندی‌های مختلف :

با دسته بندی مناسب کلمات کلیدی میتوانید آن ها را به چندین گروه تقسیم کرده و در نتیجه مانیتور کردن آن ها برای شما آسانتر خواهد بود.این دسته بندی باید بر اساس موضوع بندی، اهمیت و کیفیت باشد. در ادامه با اولویت بندی این گروه ها به آسانی میتوان به تحلیل تاثیر کلمات کلیدی بر روی رتبه بندی سایت خود پرداخت. گروهبندی مناسب کلمات کلیدی میتواند کمک شایانی در زمینه به کارگیری استراتژی های سئو نماید.تقسیم بندی کلمات کلیدی به گروه‌های خاص، باعث می‌شود که نتایج حاصل از فرایندهای مانیتورینگ شما به راحتی ارزیابی شود.

۵. ذخیره کردن زمان با استفاده از ابزارهای مانیتورینگ کلمات کلیدی :

با پیاده سازی ابزارهای مانیتورینگ کلمه کلیدی میتوانید زمان بیشتری برای آنالیز کلمه کلیدی داشته باشید و امور خود را بهینه سازی نمایید. همچنین برای کارشناسان سئو بررسی رنک کلمه کلیدی در گوگل امری ضروری است. در ادامه باید ابزاری خاص برای تسهیل در روند مانیتور رتبه بندی گوگل در نظر گرفت. با استفاده از ابزار مناسب مانیتورینگ کلمه کلیدی زمان کافی برای پیاده سازی بهترین استراتژی سئو برای بالا بردن رتبه سایت خود خواهید داشت. برای موفقیت در سئو ابتدا باید کلمات کلیدی مناسب را مانیتور و ردیابی نموده تا بتوانید مناسبترین استراتژی را پیاده سازی نمایید. ۵ مزیتی که نام برده شد تنها چکیده ای از دلایل نیاز به مانیتورینگ کلمات کلیدی بود که در نهایت به نفع استراتژی سئو شما بوده و در نهایت منجر به بهبود رتبه سایت و بازایابی آشد تنها گزیده‌ای از چرایی مانیتورینگ رتبه‌بندی گوگل شما بود که در دراز مدت به نفع تکنیک‌های سئوی شماست و نتیجه آن بهتر شدن رتبه‌بندی و استراتژی بازاریابی آنلاین شما خواهد بود.

خدمات PayPal

خدمات PayPal


شرکت فناوری اطلاعات مادان ، با توجه به نیاز مبرم کاربران ایرانی جهت انجام خریدهای مطمئن اینترنتی از طریق سیستم های پرداخت آنلاین همچون کارتهای اعتباری و PayPal و همچنین با هدف ارائه اینگونه خدمات بصورت حرفه ای یکطرف و ثبت و راه اندازی دفتر بین المللی این شرکت در کشورهای امارات متحده عربی، مالزی، بستر ارائه اینگونه خدمات را با امن ترین حالت فراهم نمود.

فناوری اطلاعات مادان به عنوان اولین مرکز ارائه دهنده خدمات حرفه ای تحت وب در ایران، با این حرکت، گامی بزرگ در جهت گسترش خدمات آنلاین خود برداشته و توانسته است با گسترش خدمات خود من جمله میزبانی وب، ثبت دامنه، فروش سرور اختصاصی و VPS، فروشگاه الکترونیکی و … این نوع خدمات را نیز به خانواده خود تقدیم نماید.

آشنایی با PayPal


در حقیقت PayPal یک حساب آنلاین اینترنتی است که از ارائه اطلاعات محرمانه مانند شماره کارت، شماره حساب و غیره دوطرف فروشنده یا خریدار خودداری کرده و در عین حال امنیت خاطر هردو را نیز فراهم می نماید. شما با استفاده از یک حساب PayPal براحتی و بدون هیچگونه دردسر می توانید اقدام به خرید محصولات مختلف (که هم اکنون تقریبا کلیه سایتهای معتبر امکان آنرا فراهم کرده اند) نموده و همچنین محصولات و خدمات خود را از طریق آن به دیگران ارائه کرده و دستمزد خود را آنلاین در حساب PayPal خود دریافت نمائید.
هم اکنون حسابهای اینترنتی PayPal به عنوان یکی از معتبرترین حسابهای آنلاین دنیا شناخته شده و مخصوصا به هنگام استفاده از سایت بزرگ Ebay و همچنین تقریبا کلیه سایتهای دیگر (بدلیل اینکه به عنوان یک درگاه (GateWay) نیز شناخته می شود) کاربرد فراوانی دارند.  اگر قصد استفاده از eBay را داشته باشید، این موسسه از شما میخواهد تا حسابی در PayPal باز کنید. در ضمن از سرویس PayPal برای انتقال موارد شخصی مانند جمع کردن پول برای گروه، تیم ورزشی و یا حتی خرید و فروشهای شخصی نیز استفاده میشود.
از آنجا که ایجاد اینگونه حسابها با توجه به محدودیت کشور ایران در اینترنت، تقریبا غیرممکن می باشد، اما با توجه به روابط قوی تجاری سایت فناوری اطلاعات مادان با مراکز معتبر تجاری در خارج از کشور و همچنین سابقه کار بیش از ۵ سال با این نوع حسابها، هم اکنون این امکان محیاست که شما هم برای خود حساب PayPal بنام خودتان و کاملا مستقل داشته باشید.
البته این سایت هم اکنون توسط کشور آمریکا جهت استفاده ایرانیان بسته شده که جهت دسترسی به آن می بایست از طریق Remote Desktop و یا استفاده از بستر VPN اقدام نمائید. اما بهرحال با توجه به اینکه جهت افتتاح اینگونه حساب می بایست کارت اعتباری معتبر، آدرس دقیق و مشخصات درست ارائه دهید لذا کلا تائید یا اصطلاحا Confirm این حساب خود به عنوان یک سرویس در سایتهای مختلف تجارت الکترونیک توسط کشورهائی که هنوز توسط PayPal پشتیبانی نمی شوند، محسوب می گردد.
هم اکنون این امکان در فناوری اطلاعات مادان محیاست که بتوان سرویس ایجاد و راه اندازی حساب PayPal را جهت حرفه ای تر نمودن تجارت الکترونیکی در ایران بدون هیچگونه مقدماتی (من جمله کارت اعتباری، حساب بانکی خارج از کشور، خرید دلار اینترنتی و …) ارائه نمود.

انواع خدمات قابل استفاده در این زمینه

۱-شارژ حساب PayPal و یا خرید اینترنتی از طریق PayPal
درصورتیکه حساب PayPal داشته و نیاز به شارژ آن جهت انجام خریدهای اینترنتی دارید، می توانید با کلیک برروی لینک فوق آنرا براحتی از طریق حساب خود در فناوری اطلاعات مادان سفارش دهید.
دلار اینترنتی مورد نیاز شما در اسرع وقت به حساب PayPal شما واریز خواهد شد.
ضمنا فقط کافیست که ایمیل PayPal خود را در قسمت توضیحات صفحه سفارش وارد کنید.
اما در صورتیکه تمایل دارید خرید اینترنتی از طریق PayPal برای شما صورت گیرد نیز می توانید از طریق همان لینک آنرا سفارش دهید.
به عنوان مثال در صورت تمایل به شارژ حساب OnlineNIC، پرداخت صورتحساب در GKG.net، تسویه حساب با Ebay، شارژ حساب Directi، پرداخت اجاره سرور و هزاران وبسایت دیگر کافیست سفارش خود را ارسال نموده تا در کمترین زمان نسبت به پرداخت و تسویه حساب آن اقدام گردد.

۲-  خرید دلار PayPal
درصورتیکه خودتان دارای حساب PayPal و بصورت Verifyشده هستید و تمایل دارید که دلار خود را به ریال تبدیل کنید، می توانید با ارسال ایمیل به بخش پشتیبانی یا کلیک روی دکمه زیر، نسبت به هماهنگی جهت فروش دلار خود اقدام نموده و یا با ارسال تیکت از طریق بخش پشتیبانی با ما ارتباط برقرار نمائید. لطفا جهت هماهنگی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با دپارتمان حساب ارزی تماس ( ۰۹۳۳۳۹۸۵۵۷۹ مادانی ) حاصل فرمائید.

۳- ساخت حساب های پیپال Paypal

ایجاد حساب کاربری و فعالیت در پیپال در این روز ها بسیار سخت شده ، اما با این حال فناوری اطلاعات مادان میکوشد تا برای کاربران خود حساب های وریفای شده همراه با مدارک حقیقی و آی پی اختصاصی ایجاد کند . برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید ( ۰۹۳۳۳۹۸۵۵۷۹ )

“بایر پرسونا” چیست؟

بایر پرسونا (Buyer Persona)
——–
به طور خلاصه “بایر پرسونا” یعنی اینکه یک شخصیت(شخصیت هایی) خیالی از مشتری ها و مخاطبین کالا و یا خدمات خودت با جزئیات کامل خلق کنی و تمام تلاشت رو بکنی که به نیازهاشون به طور دقیق پاسخ بدی و برای جلب رضایت اونها تلاش بکنی.
.
تکریم و احترام تمام و کمال به مخاطب(مشتری) خودتون رو هیچوقت فراموش نکنین، عاشق مخاطبای خودتون باشین و با این عشق زندگی بکنین.